Pereiti prie turinio

„Gilės“ kompaktinės plokštelės „acorn folk“ pristatymas Vilniuje

Kovo 16 d. 18 val. Vilniaus mokytojų namų didžiojoje salėje vyks Kauno folkloro klubo GILĖ kompaktinės plokštelės „acorn folk“ pristatymas.
Tai penktoji ansamblio plokštelė. Jei ant tauraus gėrimo etiketės būna parašyta „brandintas rūsiuose“, tai ant šios plokštelės drąsiai galima rašyti: išnešiota žygiuose, stovyklose, koncertuose. Nėštumas truko gal dešimt metų. Jau sunku atsekti, kur, kada ir kuriai dainai prigijo harmoninis sprendimas, ritminis sutvirtinimas, buvo įdarbintas vienas ar kitas instrumentas. Nepakeistos dainų, sutartinių melodijos ir žodžiai bei savitos jaunojo vadovo aranžuotės visą plokštelės turinį tarsi sulydo į vientisą, išbaigtą kūrinį. Plokštelėje skamba gitara, kontrabosas, ukulelė, mandolina, smuikas, dambrelis, įvairūs mušamieji, didžeridu, lūpinė armonikėlė, lumzdelis, dūdmaišis, giliukų balsai ir jaunų širdžių plakimas...
Folkloro ansamblis GILĖ gyvuoja jau 23 metus. Tai vienas geriausių ir didžiausių folkloro ansamblių Lietuvoje, atliekantis tradicinį ir post folklorą. GILĖ – taip pat ir žygeivių klubas. Per 23 metų nukeliauta virš 6000 kilometrų, 430 dienų praleista žygiuose. Sudėjus žmogaus praleistas dainuojant repeticijose ir koncertuose valandas būtų 40 000 valandų arba puspenktų metų vieno žmogaus dainavimo dieną naktį.